Senator USA: izraelski atak ma charakter deeskalacyjny

1
Fot. GAGE SKIDMORE/WIKIMEDIA COMMONS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wpływowy senator amerykańskiej Partii Demokratycznej Tim Kaine ocenił, że atak Izraela na Iran ma charakter deeskalacyjny. Kaine powiedział, że bagatelizowanie znaczenia ataku przez oba kraje jest dobrym znakiem.

Tim Kaine jest członkiem senackiej komisji do spraw służb wywiadowczych. W rozmowie z CNN senator przyznał, że początkowo był zaniepokojony informacjami o izraelskim ataku na Iran. „Z tego, co wiemy teraz, wydaje się, że atak był skalibrowany, aby wysłać sygnał do Teheranu, że Izrael jest w stanie uderzyć w cele naziemne w Iranie, ale nie zamierzał wyrządzić wielkich szkód” – powiedział.

Według Kaine’a, zarówno Iran, jak i Izrael chciały pokazać, że mają zdolności do uderzenia, ale dążą do deeskalacji. „Fakt, że zarówno Izrael, jak i Iran to bagatelizują, jest dobrym znakiem” – dodał. Tim Kaine podkreślił, że najwyższy czas na uspokojenie sytuacji na Bliskim Wschodzie i wyraził nadzieję, że ostatnie wydarzenia do tego doprowadzą.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Jeżeli długoletni senator USA i były kandydat na viceprezydenta Tim Kaine jest tak naiwnym człowiekiem to jest to przejaw delikatnie mówiąc ślepoty rządzących obecnie w USA “elit”. Iran dąży do deeskalacji. Zapewne w imię tej deeskalacji od lat finansuje i organizuje działalność terrorystyczną w Syrii, Iraku, Libanie, strefie Gazy, na Zachodnim Brzegu poprzez Hamas i Hezbollah. Ostateczny cel jest znany. To unicestwienie państwa Izrael i nowy holocaust, a w dalszym etapie rozprzestrzenianie się islamonazizmu na cały świat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!