Donald Tusk wśród 100 wpływowych osób “Time”

0
Fot. Facebook: Donald Tusk
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Donald Tusk znalazł się na liście stu najbardziej wpływowych osób na świecie magazynu Time. W dorocznym zestawieniu szef polskiego rządu został umieszczony wśród takich osób jak żona Aleksieja Nawalnego – Julia Nawalna, prezydent Argentyny Javier Milei, premier Włoch Giorgia Meloni, szef kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak, czy piosenkarka Dua Lipa, aktor Michael J. Fox i kierowca Formuły 1 Max Verstappen. 

Laudację dla Donalda Tuska na łamach “Time” napisała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Wspomniała w niej obecnego premiera jako działacza Solidarności, założyciela PO, premiera w latach 2007-2014, szefa Rady Europejskiej. “W swojej służbie publicznej nigdy nie przestał wierzyć w nadrzędność demokracji” – stwierdziła przewodnicząca Komisji. 

“Po tym jak byli wspólnicy w walce z komunizmem objęli rządy w 2015 roku i zaczęli podważać rządy prawa oraz polskie związki z Unią Europejską, on podjął wyzwanie” – dodała. Przypomniała, że w 2023 roku Donald Tusk ponownie objął “przewodnictwo partii, którą założył w 2001 roku, odzyskał władzę w ojczyźnie w uczciwych i demokratycznych wyborach”. 

W podsumowaniu laudacji szefowa Komisji napisała: “Donald Tusk to polityczny maratończyk. Nauczył nas, że nigdy nie jest za późno i że warto podjąć każdy wysiłek, aby stanąć w obronie demokracji”. 

Donald Tusk od grudnia ubiegłego roku kieruje rządem koalicyjnym z udziałem Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drogi. Wcześniej dwukrotnie był premierem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!