USA: A. Blinken – Stany Zjednoczone staną po stronie Izraela wobec gróźb Iranu

2
Blinken
Fot. Hungary Today
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone staną po stronie Izraela wobec wszelkich gróźb ze strony Iranu – powiedział sekretarz stanu USA Antony Blinken w rozmowie telefonicznej z izraelskim ministrem obrony Yoavem Gallantem. 

Departament Stanu poinformował w komunikacie, że politycy omówili również bieżące wysiłki na rzecz uwolnienia wszystkich zakładników poprzez porozumienie w sprawie natychmiastowego zawieszenia broni w Strefie Gazy.

Groźby ze strony Iranu nasiliły się po domniemanym izraelskim ataku na jego konsulat w Damaszku, który miał miejsce kilkanaście dni temu. Zginęło tam siedmiu irańskich członków Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, w tym wysokiej rangi dowódca.

Izraelska ofensywa wojskowa w Strefie Gazy trwa od ponad sześciu miesięcy. Od 7 października, czyli daty ataku terrorystycznego Hamasu na izraelskich cywilów, który zapoczątkował izraelską ofensywę, zginęło ponad 33 tysiące Palestyńczyków, a rannych zostało około 76 tysięcy. To głównie cywile – kobiety i dzieci. Jednocześnie wojska izraelskie atakują konwoje humanitarne, szpitale czy obozy dla uchodźców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Redakcja pisze swoje komentarze na podstawie oświadczń rządzącego w Gazie terrorystycznego i islamo-nazistowskiego Hamasu. Stwierdzenie, że zginęło 33 tys. jest wątpliwe. Hamas nie podaje wiarygodnych informacji. Jaką ilość ofiar zabił sam Hamas, ile kobiet i dzieci zostało użytych jako “tarcze” obronne przez terrorystów? Ile zginęło samych terrorystów? Terroryści mają swoich ludzi w Europie Zach., w USA i wiedzą, że ich propaganda jest skuteczna. Podobna propaganda antyizraelska jest prowadzona w głównych mediach amerykańskch (prasa i TV). Zwolennicy islamonazistowskiego znajdują się nawet w kongresie USA. Tak więc redakcja wpisuje się też w ten nurt propagandy antyizraelskiej pisząc, że wojska izraelskie atakują konwoje humanitarne, szpitale czy obozy dla uchodźców sugerując celowe działanie Izraela.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!