Polityka

Wpływowy senator w USA wzywa do nowych wyborów w Izraelu

14/03/2024 2 komentarzy

Przywódca demokratów w Senacie Stanów Zjednoczonych Chuck Schumer wezwał do przeprowadzenia nowych wyborów parlamentarnych w Izraelu. Polityk powiedział, że polityka rządu Benjamina Netanjahu jest kształtowana przez ekstremistów i określił ją mianem niebezpiecznej. 
Podczas wystąpienia na forum Senatu Chuck Schumer ocenił, że 5 miesięcy po ataku Hamasu wielu Izraelczyków straciło zaufanie do wizji i kierunku działań swojego rządu.

„Wierzę, że przeprowadzenie nowych wyborów, gdy wojna zacznie wygasać, da Izraelczykom możliwość wyrażenia swojej wizji powojennej przyszłości” – powiedział Chuck Schumer, który jest najwyższym rangą amerykańskim politykiem pochodzenia żydowskiego. Senator argumentował, że obecny rząd Izraela prowadzi niebezpieczną i podsycającą konflikt politykę. „Jeśli ekstremiści nadal będą nadmiernie wpływać na politykę Izraela, nasz rząd powinien wykorzystać dostępne narzędzia, aby zapewnić, że wsparcie dla Izraela jest zgodne z naszym szerszym celem, jakim jest osiągnięcie długoterminowego pokoju i stabilności w regionie” – mówił. 

Senator zaznaczył, że Stany Zjednoczone nie powinny i nie będą wpływać na decyzje wyborcze Izraelczyków. Muszą jednak odgrywać aktywniejszą rolę w kształtowaniu polityki Izraela.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign
KOMENTARZE
User
MAGA-man 16/03/2024 at 04:08 AM
Schumer good man.
User
The Captive Mind 14/03/2024 at 08:07 PM
Ten "wpływowy" senator w USA już nie raz udowodnił, że ma gdzieś bezpieczeństwo USA, konstytucję USA i praworządność. Kilka lat temu publicznie groził sędziom Sądu Najwyższego wymieniając ich po nazwisku. Zachował się jak typowy uliczny bojówkarz. Teraz okazuje się, że jest zwolennikiem hamasu i pośrednio nawołuje do unicestwienia państwa Izrael i wszystko dlatego, że dla ludzi jego pokroju najważniejsze są głosy islamistów w stanach MN i Michigan w nadchodzących wyborach. Jest to bezpośrednia ingerencja w wewnętrzne sprawy Izraela, który obecnie odrzuca możliwość powstania państwa palestyńskiego, a chce tego administracja Bidena. Bez akceptacji istnienia państwa Izrael przez Palestyńczyków oraz wyeliminowania popieranych przez Iran Hamasu i Hezbollahu takie państwo nie powstanie. Zgoda na coś takiego przez Izrael będzie samobójstwem. Schumer jest pochodzenia żydowskiego i jego stanowisko nie jest jakimś wyjątkiem. W czasie II Wojny Światowej The New York Times (właściciele są pochodzenia żydowskiego) ukrywał przed Ameryką holocaust narodu żydowskiego. Dla Schumera i ludzi jego pokroju najważniejsza jest absolutna władza w Ameryce a nie los Żydów i lepiej jak nie będą się wtrącać w wewnętrzne sprawy Izraela. Wystarczą szkody, których narobili w USA i nadal tak czynią.

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
13 Oct
NEWS
Kaja Kallas - UE przekaże Ukrainie dodatkowe 100 mln euro
13 Oct
NEWS
Francja: Nicolas Sarkozy odbędzie karę w więzieniu
13 Oct
NEWS
WOŚP przekazał złote serduszko nr 1 zwycięzcy aukcji
10 Oct
Artykuł
Jesień w Polsat One!
10 Oct
NEWS
Rząd Austrii przeciwny organizacji Eurowizji bez Izraela
10 Oct
NEWS
Pokojową Nagrodę Nobla otrzymała liderka wenezuelskiej opozycji - Maria Corina Machado.
09 Oct
NEWS
Francja: nowy premier w ciągu najbliższych 48 godzin
09 Oct
NEWS
B. Netanjahu zaprosił D. Trumpa do wystąpienia w Knesecie
08 Oct
NEWS
Polska: stopy procentowe w dół
08 Oct
NEWS
Rząd Niemiec: wyższa prognoza wzrostu PKB na 2026 rok
08 Oct
NEWS
Zaczyna się Londyński Festiwal Filmowy
07 Oct
NEWS
PE uchylił immunitety M.Dworczykowi i D.Obajtkowi
07 Oct
NEWS
Egipt: negocjacje ws. Strefy Gazy trwają
06 Oct
NEWS
Niemcy: Polak zginął w wypadku na autostradzie w kierunku Berlina
06 Oct
NEWS
Pakistan: Arabia Saudyjska chce inwestować w obronność
03 Oct
NEWS
Włochy: chaos komunikacyjny z powodu strajku
02 Oct
NEWS
D.Tusk - kolejna prowokacja rosyjska na Bałtyku, incydent w Szczecinie
02 Oct
NEWS
Zełenski w Danii apeluje o wspólną walkę z rosyjskimi dronami
01 Oct
NEWS
Międzynarodowy Czerwony Krzyż zawiesza działalność w Gazie
29 Sep
NEWS
Ukraina chce zbudować wspólną tarczę obrony powietrznej
26 Sep
NEWS
Rząd Węgier uznał Antifę za organizację terrorystyczną
25 Sep
NEWS
USA - Donald Trump żąda śledztwa w sprawie sabotażu podczas szczytu ONZ
25 Sep
NEWS
N. Sarkozy trafi do więzienia mimo apelacji
down
Najnowsze Wiadomości
WIGILIA DLA SAMOTNYCH I BEZDOMNYCH 2024
Kiermasz Świąteczny Związku Podhalan
Świąteczne msze w parafii św. Jacka w Chicago