Chiny: firma Xiaomi z pierwszym samochodem elektrycznym

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Chiński producent smartfonów Xiaomi zaprezentował swój pierwszy samochód elektryczny. Firma ogłosiła, że zamierza zostać jednym z pięciu największych producentów aut na świecie.

Sedan Xiaomi SU7 będzie produkowany przez Beijing Automotive Industry Holding Co., Ltd. – chiński państwowy holding motoryzacyjny. Auto ma wykorzystywać system operacyjny opracowany przez Xiaomi na potrzeby smartfonów. Samochód będzie sprzedawany w trzech wersjach. W wersji podstawowej auto waży 1 980 kilogramów, a jego prędkość maksymalna to 210 kilometrów na godzinę. W zależności od wersji zasięg Xiaomi SU7 będzie wynosił od 628 do 800 kilometrów.

„Przez następne 15-20 lat staniemy się jednym z pięciu największych producentów samochodów na świecie” – powiedział podczas prezentacji auta szef Xiaomi Lei Jun. Dodał, że jego firma będzie starała się ożywić chiński przemysł motoryzacyjny. Jednak samochód trafi do sprzedaży w czasie, gdy rynek motoryzacyjny zmaga się z mniejszym popytem, który zmusza firmy do rywalizacji cenowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!