Francja zorganizuje międzynarodową konferencję ws. pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy

0
Francja
Fot. Anadolu Agency
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Francja w przyszłym tygodniu zorganizuje międzynarodową konferencję, której tematem będzie pomoc humanitarna dla cywilów ze Strefy Gazy. Informację potwierdził w rozmowie z dziennikarzami prezydent Emmanuel Macron.

W konferencji mają wziąć udział prezydenci, premierzy i ministrowie spraw zagranicznych. Zaproszenia mają trafić do państw regionu Bliskiego Wschodu, jak Egipt i Jordania, a także do większości państw zachodnich i innych członków grupy G20, z wyłączeniem Rosji. Na konferencji mają pojawić się też przedstawiciele ONZ, Ligi Państw Arabskich oraz organizacji pozarządowych działających w Strefie Gazy. Zaproszenia nie otrzyma natomiast Izrael, który jednak ma zostać szczegółowo poinformowany o ustaleniach przez władze francuskie.

Celem spotkania ma być skoordynowanie międzynarodowej pomocy humanitarnej dla cywilów w oblężonej Gazie i zabezpieczenie środków finansowych na ten cel. Według źródeł dyplomatycznych na konferencji zostaną też omówione różne sposoby niesienia wsparcia, w tym między innymi ewentualne uruchomienie korytarza morskiego, którym pomoc miałaby trafiać do Strefy Gazy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!