Olaf Scholz: wsparcie dla Izraela nie będzie miało wpływu na pomoc Ukrainie

0
Scholz
Fot. aa.com.tr
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz zobowiązał się do dalszej pomocy Ukrainie w obliczu rosyjskiej inwazji i zaznaczył, że wsparcie będzie utrzymane, nawet jeśli berliński rząd wesprze Izrael w konflikcie z Hamasem. „Wspieramy Ukrainę gospodarczo, finansowo, humanitarnie, a także zbrojnie” – powiedział Olaf Scholz

Szef niemieckiego rządu zapewniał o pomocy podczas niemiecko-ukraińskiego forum biznesowego w Berlinie, w którym uczestniczył premier Ukrainy Denys Szmyhal. Wirtualnie w spotkaniu wziął udział także prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Niemcy są obecnie drugim po Stanach Zjednoczonych dostawcą pomocy wojskowej dla Kijowa.

Po ataku polityczno-militarnej organizacji palestyńskiej Hamas na Izrael Olaf Scholz był pierwszym zagranicznym szefem rządu, który przyleciał do Izraela. Podkreślił, że wsparcie dla izraelskiej samoobrony stanowi podstawę niemieckiej polityki zagranicznej ze względu na odpowiedzialność Berlina za Holokaust.

Minister Obrony Niemiec Boris Pistorius powiedział, że Niemcy pozwolą Izraelowi na użycie dwóch swoich dronów bojowych Heron TP oraz rozpatrzą wniosek o zaopatrzenie w amunicję dla okrętów wojennych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!