Polska: Kancelaria Prezydenta o konsultacjach z przedstawicielami komitetów wyborczych

0
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent zapewnił, że będzie stał na straży norm konstytucyjnych i terminów dotyczących zwołania pierwszego posiedzenia Sejmu i powołania nowej Rady Ministrów – przekazała szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych.

W mediach społecznościowych przypomniała, że w Pałacu Prezydenckim odbyły się pierwsze dwa z pięciu zaplanowanych spotkań konsultacyjnych głowy państwa z przedstawicielami komitetów wyborczych. “Spotkania z reprezentantami PiS oraz KO przebiegały w dobrej atmosferze” – zaznaczyła szefowa Kancelarii Prezydenta.

Dodała, że prezydent pogratulował zwycięstwa w wyborach Prawu i Sprawiedliwości oraz dobrego wyniku wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Oba ugrupowania przedstawiły swoich kandydatów na premiera i zadeklarowały wolę utworzenia rządu. Grażyna Ignaczak-Bandych poinformowała, że prezydent podkreślił, iż zależy mu na dobrym współdziałaniu z rządem. “Szczególnie w obszarach szeroko pojętego bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych” – napisała na platformie X.

Jutro kolejne spotkania konsultacyjne. O 11:00 prezydent spotka się z przedstawicielami Trzeciej Drogi, o 13:00 – Nowej Lewicy, a o 15.00 – Konfederacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!