Indie przekazały niemal 40 ton pomocy humanitarnej do Strefy Gazy

0
Fot. The Hindu
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Indie przekazały 38,5 tony pomocy humanitarnej przeznaczonej dla palestyńskiej ludności cywilnej z ogarniętej walkami Strefy Gazy. Dziś rano samolot transportowy Boeing C-17 indyjskich sił powietrznych wylądował na egipskim lotnisku El Arish, skąd pomoc humanitarna ma być przewieziona do palestyńskiej enklawy.

„Przekazane materiały to między innymi leki ratujące życie, artykuły chirurgiczne, namioty, śpiwory, plandeki, urządzenia sanitarne, tabletki do uzdatniania wody” – napisał rzecznik indyjskiego MSZ Arindam Bagchi w mediach społecznościowych.

Indie potępiły palestyński Hamas za “atak terrorystyczny” na terytorium Izraela, jednocześnie przypominając, że od wielu lat apelują o utworzenie niepodległego państwa palestyńskiego.

Dopiero wczoraj, dwa tygodnie po ataku Hamasu na Izrael, Egipt otworzył przejście graniczne w Rafah i zezwolił na dostawy pomocy humanitarnej do Strefy Gazy. Dzięki temu do Palestyńczyków dotarł pierwszy, liczący 20 ciężarówek, konwój humanitarny.
Według ONZ sytuacja w Strefie Gazy jest “katastrofalna” i potrzebne jest co najmniej 100 ciężarówek dziennie z pomocą humanitarną, by zaspokoić pilne potrzeby mieszkańców.

Organizacje humanitarne oceniają, że wskutek nalotów i ostrzału ze strony wojsk izraelskich niemal półtora miliona mieszkańców Strefy Gazy zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Wojsko izraelskie, szykujące się do inwazji lądowej, apeluje do cywili o ewakuację na południe enklawy.

Do tej pory w izraelskich atakach na Strefę gazy zginęło ponad 4 300 osób, głównie cywilów. Naloty i ostrzał rakietowy to odpowiedź na atak Hamasu, w którym zginęło niemal półtora tysiąca Izraelczyków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!