Szczyt USA – UE

0
Fot. Facebook: President Joe Biden
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel spotkali się w Białym Domu z prezydentem Joe Bidenem. Podczas spotkania określanego mianem szczytu USA – Unia Europejska obie strony zadeklarowały wsparcie dla Ukrainy i poparły prawo Izraela do obrony przez Hamasem.

Ursula von der Leyen i Charles Michel spędzili w Białym Domu dwie i pół godziny. Przewodniczący Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej odbyli osobne spotkania z Joe Bidenem oraz uczestniczyli w spotkaniu rozszerzonych delegacji.

Prezydent USA mówił, że od początku jego prezydentury zacieśniły się relacje transatlantyckie. “Wspólnie wspieraliśmy odważny naród Ukrainy w obliczu agresji Putina. Wspólnie stawiliśmy czoła wyzwaniom gospodarczym i ustanowiliśmy standardy w relacjami z Chinami. Teraz wspólnie wspieramy Izrael w obliczu przerażającego ataku terrorystycznego Hamasu” – mówił Biden.

Michel i von der Leyen podkreślali, że Izrael ma prawo do samoobrony przy poszanowaniu międzynarodowego prawa humanitarnego. “Wydarzenia na Bliskim Wschodzie nie odwrócą naszej uwagi od konieczności zdecydowanego wspierania Ukrainy” – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Szczyt USA – Unia Europejska nie przyniósł jednak porozumienia w sprawie ostatecznego zniesienia przez USA ceł na europejską stal i aluminium wprowadzone jeszcze za prezydentury Donalda Trumpa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!