Wenezuela: armia odzyskała kontrolę nad więzieniem opanowanym przez gang

0
Fot. South China Morning Post
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Oddziały wenezuelskiej armii odzyskały kontrolę nad jednym z największych więzień w kraju opanowanym do tej pory przez gang przestępczy. Więzienie w Tocoron na północy kraju od kilku lat kontrolowane było przez członków gangu Tren de Aragua.

Do odbicia więzienia władze Wenezueli wysłały ponad 11 tysięcy żołnierzy, których kolejnym zadaniem będzie przeniesienie 6 tysięcy więźniów do innych placówek penitencjarnych.

Lokalne media podają, że członkowie gangu mogli swobodnie poruszać się po więzieniu w Tocoron, które bardziej przypominało hotel niż więzienie. W ciągu kilku ostatnich lat powstał w nim basen, klub nocny, a także mini zoo. Wielu gangsterów sprowadziło do Tocoron swoje rodziny, a cel zamieniono na w pełni wyposażone mieszkania.

W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych wenezuelskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pogratulowało armii odzyskania kontroli nad więzieniem, a we wpisie czytamy o “zlikwidowaniu ośrodka przestępczości”.

Przywódca gangu Tren de Aragua, Hector Guerrero Flores, został osadzony w więzieniu po skazaniu na 17 lat pozbawienia wolności za morderstwo i handel narkotykami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!