ONZ – premier Meloni o migracji

0
Fot. Agenzia Nova
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Włoch Georgia Meloni zaapelowała w Nowym Jorku, by zatrzymać nielegalny napływ migrantów do Europy. Wsparła też stanowisko polskiego premiera Mateusza Morawieckiego.

Szefowa włoskiego rządu uczestniczy w Nowym Jorku w posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Pytana przez włoskich dziennikarzy o wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie migrantów, powiedziała, że relokacja przybyszów, jaką proponuje Komisja Europejska, nie jest rozwiązaniem w tej sprawie.

Georgia Meloni zaapelowała, aby zamiast zastanawiać się nad tym, jak rozmieszczać kolejnych migrantów, rozpocząć działania, by zatrzymać migrację z Afryki Północnej do Europy. Włoska premier powiedziała, że kilka innych europejskich krajów już podjęło działania w sprawie ochrony swoich granic. Wymieniła Francję, Niemcy i Austrię.

Włoska premier wsparła stanowisko polskiego premiera Mateusza Morawieckiego, który skrytykował Komisję Europejską za kolejne próby relokacji migrantów. Polski rząd ma w tej sprawie przyjąć specjalną uchwałę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!