Meksyk: po maratonie w stolicy zdyskwalifikowano 11 tysięcy uczestników

0
Fot. marca.com/EFE

Kilkanaście dni po zwycięstwie Boliwijczyka Hectora Garibaya i Kenijki Celestiny Chepchirchir maraton w stolicy Meksyku przeżył prawdziwe trzęsienie ziemi. Organizatorzy ogłosili właśnie dyskwalifikację 11 tysięcy uczestników, czyli około jednej trzeciej z 32,645 biegaczy, którzy ukończyli dystans 42 km 195 m.

Po zakończeniu maratonu strona Triathlon Mexico zaczęła publikować dowody na oszustwa zawodników. Były to głównie aktywności rejestrowane w elektronicznych dzienniczkach, które potem uczestnicy zamieszczali w mediach społecznościowych.

Zdarzali się zawodnicy, którzy zaczynali bieg od 25 kilometra lub tacy, którzy ruszali razem ze wszystkimi od początku, a po 15 kilometrach znikali, by niebawem pojawić się w magiczny sposób na 30 kilometrze. Organizatorzy twierdzą, że oszuści musieli skorzystać z pojazdów, a nawet transportu publicznego, aby dotrzeć do mety w rekordowym czasie. Nieuczciwi biegacze zostali wykryci dzięki elektronicznemu chipowi, który śledził ich trasę i miał potwierdzać prawdziwość ich rywalizacji.

Jedną z wykrytych w ten sposób osób była znakomita siedmioboistka meksykańska Mati Alvarez.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!