Węgry nie będą akceptować krytyki ze strony Stanów Zjednoczonych

0
Fot. Envato Elements
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Węgry nie będą akceptować ze strony Stanów Zjednoczonych krytyki stanu swojej demokracji. Informując o tym węgierski minister spraw zagranicznych wyjaśnił, że powodem przyjęcia takiego stanowiska jest próba niedopuszczenia Donalda Trumpa do udziału w wyborach prezydenckich. 

Z komunikatu węgierskiego ministerstwa spraw zagranicznych wynika, że szef tego resortu Péter Szijjártó zwrócił się do urzędników amerykańskiej administracji. Rząd w Budapeszcie nie będzie akceptował żadnej krytyki dotyczącej stanu demokracji, czy sposobu działania instytucji demokratycznych wystosowanej przez Amerykanów. Według węgierskiego rządu administracja obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych robi wszystko co możliwe, aby wykluczyć z wyścigu wyborczego Donalda Trumpa. 

Nie jest tajemnicą, że premier Viktor Orbán i jego partia są zwolennikami poprzedniego gospodarza Białego Domu. Orbán i jego ludzie robią co mogą, aby wesprzeć Trumpa w walce o odzyskanie prezydentury. 

Szef węgierskiej dyplomacji wypowiedział po raz kolejny opinię, że gdyby prezydentem Stanów Zjednoczonych był Donald Trump, to wojna na Ukrainie w ogóle by nie wybuchła

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!