J. Biden udaje się na szczyt G20

0
Fot. Bloomberg

Prezydent USA Joe Biden udaje się dziś na szczyt grupy G-20 do New Delhi. Jednym z tematów spotkania będzie sytuacja na Ukrainie. Amerykański przywódca zaapeluje do pozostałych przywódców o wsparcie integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy.

Biały Dom poinformował, że podczas szczytu G-20 prezydent Joe Biden będzie wskazywał na niszczycielskie konsekwencje społeczne i gospodarcze nielegalnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę, które w największym stopniu ponoszą najbiedniejsze kraje na świecie.

„Podobnie jak wcześniej, prezydent Biden wezwie do sprawiedliwego i trwałego pokoju, opartego na poszanowaniu prawa międzynarodowego, Karty Narodów Zjednoczonych, zasad integralności terytorialnej i suwerenności” – powiedział podczas konferencji prasowej w Białym Domu Jake Sullivan, doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego. Dodał, że prezydent Biden zadeklaruje, iż Stany Zjednoczone będą wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne.

Poza udziałem w szczycie grupy G-20, podczas wizyty w New Delhi prezydent Joe Biden spotka się z przywódca Indii Narendrą Modim. Przed powrotem do USA Joe Biden złoży też wizytę w Wietnamie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!