Rosja i Arabia Saudyjska utrzymają niskie wydobycie ropy

2
Fot. euro.dayfr.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rosja i Arabia Saudyjska zapowiedziały utrzymanie do końca roku niższego wydobycia ropy – powiadomiła agencja Reutera.

„Saudyjczycy sugerowali wcześniej taką decyzję, ale dzisiejszy ruch i tak zaskoczył wielu uczestników rynku” – skomentował analityk RBC Capital Markets.

Stany Zjednoczone argumentowały, że świat potrzebuje niższych cen, aby wesprzeć wzrost gospodarczy i uniemożliwić prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi uzyskanie większych dochodów na finansowanie wojny na Ukrainie.

Jednak Bidenowi nie udało się w ubiegłym roku przekonać Arabii Saudyjskiej, będącej de facto liderem OPEC (Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową) do zwiększenia produkcji. Zamiast tego producenci ogłosili zmniejszenie produkcji i dalsze niespodziewane cięcia w kwietniu.

Arabia Saudyjska przedłuży swoje dobrowolne cięcie wydobycia ropy naftowej o milion baryłek dziennie, a Rosja o 300 tysięcy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Pewien “autorytet” polonijny napisał w 2020 roku, że Biden i Harris przywrócą znaczenie Ameryki w świecie. Jak wygląda ten proces, to normalni ludzie widzą każdego dnia. Biden i jego klika w sposób świadomy niszczą Amerykę jako normalny kraj i robią wszystko, aby uzależnić USA technologicznie i energetycznie głównie od reżimu w chińskiego. Przejdą do historii jako najgorsza i najbardziej szkodliwa administracja USA. Przebili już Jamesa Buchanan, któremu dotychczas należał się ten “zaszczytny” tytuł. Był poprzednikiem Lincolna, nieudolny i doprowadził do secesji południowych stanów, ale nie działał z premedytacją na szkodę Ameryki.

  2. O czym ty chlopie bredzisz. Sugerujesz ze Biden dogadal sie z Rosja i Emiratami zeby zanizyc wydobycie co doprowadzi do zwiekszenia cen paliw? Wez sie ogarnij

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!