Rosyjski opozycjonista: za zamachem na J.Prigożyna stoi Putin

0
Fot. CNBC

Rosyjscy niezależni i zagraniczni komentatorzy wskazują na odpowiedzialność Władimira Putina za zamach na szefa Wagnerowców. Jewgienij Prigożyn i jego zastępca Dmitrij Utkin mieli znajdować się na pokładzie samolotu, który eksplodował wczoraj w okolicach Tweru. Przetrzymywany w kolonii karnej lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny nazwał katastrofę lotniczą „zamachem terrorystycznym” i obarczył odpowiedzialnością dyktatora Władimira Putina. Opozycjonista ostrzegł, że „z takich ingredientów przygotowuje się potrawę o nazwie – wojna domowa”.

Według doradcy prezydenta Ukrainy Mychajły Podolaka, zestrzelenie samolotu szefa Wagnerowców to demonstracyjna próba zastraszenia tej części rosyjskiej elity, która nie jest lojalna wobec Władimira Putina. „To klasyczne zachowanie Putina. On nie pozwala na naruszanie swojego osobistego spokoju. To taki akt, który miał przywrócić Putinowi poczucie siły” – stwierdził ukraiński polityk. Poszukiwany listem gończym za zbrodnie wojenne Władimir Putin już w przeszłości, w podobny sposób eliminował osoby, które wystąpiły przeciwko niemu.

Najjaskrawsze przykłady to śmierć publicystki Anny Politkowskiej, osadzenie w łagrze biznesmena Michaiła Chodorkowskiego, zamordowanie pułkownika FSB Aleksandra Litwinienki, zabójstwo lidera opozycji Borysa Niemcowa oraz zamachy, a później uwięzienie opozycyjnego polityka Aleksieja Nawalnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!