Tajwan: 37 chińskich samolotów wojskowych wleciało w strefę obrony powietrznej

0
Fot. india.postsen.com

Ministerstwo Obrony Tajwanu poinformowało, że 37 chińskich samolotów wojskowych wleciało w południowo zachodni sektor tajwańskiej strefy identyfikacji powietrznej. Były to myśliwce J-11 i J-16 oraz bombowce H-6 zdolne do przenoszenia broni jądrowej.

Część chińskich maszyn przeleciała przez strefę patrolowaną przez tajwańskie lotnictwo i obronę przeciwlotniczą. Samoloty poleciały w kierunku zachodniego Pacyfiku.

Tajwański resort obrony podał, że przelot chińskich maszyn był monitorowany przez lotnictwo i marynarkę wojenną. Aktywowano również systemy obrony przeciwlotniczej, co jest rutynową praktyką w przypadku pojawienia się wrogich samolotów w strefie ochronnej wokół wyspy.

Chiny uważają Tajwan za swoją zbuntowaną prowincję i regularnie wysyłają swoje samoloty oraz okręty wojenne w pobliże wyspy. Nie doszło jeszcze do naruszenia tajwańskiej przestrzeni powietrznej. Strefa identyfikacji powietrznej jest szerokim obszarem monitorowanym przez Tajwan, który w ten sposób daje swoim wojskom więcej czasu na odparcie ewentualnego zagrożenia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!