Księga Rekordów Guinnessa: japońskie lody są najdroższe na świecie, porcja kosztuje ponad 6 tys. dolarów

0
Fot. Screenshot Youtube Cellato

Według Księgi Rekordów Guinnessa, zwane po japońsku lody byakuya – „biała noc”, są najdroższymi na świecie. Porcja mrożonego deseru kosztuje obecnie 6,380 dolarów.

Producentem lodów jest japońska firma Cellato. „Biała noc” powstała na bazie Alby, białego trufla, za który trzeba zapłacić 14,5 tysiąca za kilogram. Lody są zwieńczone jadalnym złotym liściem, dwoma rodzajami sera i „Sakekasu”, przypominającym zaczyn składnikiem, pochodzącym z procesu produkcji sake. Opracowanie odpowiedniego balansu składników mrożonego deseru zajęło 1,5 roku. Projektem powstawania lodów kierował słynny szef kuchni Tadayoshi Yamada.

Firma twierdzi, że jej misją było i jest „tworzenie kulinarnej przygody, która łączy europejskie składniki i tradycyjne japońskie potrawy”. Lody można kupić w Japonii drogą wysyłkową z dokładną instrukcją w jaki sposób należy je spożywać. Jako dodatek do deseru, zaleca się picie sake lub francuskie białe wino.

Cellato, które ma również w swoim menu ofertę opartą na czarnej trufli. Zapowiedziało także, że planuje urozmaicić swoją kosztowną linię produktów o szampan i kawior.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!