Zbliżają się Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

0
159
Fot. Facebook: Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Blisko 500 wystawców z 15 krajów i około 800 wydarzeń – tak zapowiadają się Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Odbędą się one od 25 do 28 maja w Pałacu Kultury i Nauki oraz na placu Defilad. 

Dyrektor wydarzenia Jacek Oryl zapowiada, że honorowym gościem Targów będzie Ukraina. Jak wyjaśnia, będzie to okazja do prezentacji pełnej gamy współczesnej literatury ukraińskiej. Dodaje, że na narodowym stoisku Ukrainy w Sali Marmurowej PKiN będzie można kupić książki po ukraińsku z oferty 45 wydawców, a w holu głównym działać będzie księgarnia z książkami ukraińskich autorów w polskim tłumaczeniu i publikacjami o Ukrainie. Podkreśla, że ponadto do Warszawy przyjedzie 20 autorów i przedstawicieli świata kultury z Ukrainy. Będzie to blisko 60 spotkań m.in. z udziałem: Jurija Andruchowycza, Ostapa Sływynskiego, Jurija Wynnyczuka, Switłany Taratoriny, Kateryny Babkiny czy Hałyny Kruk.

Swoje książki zaprezentują także wydawcy z: Polski, Austrii, Słowacji, Włoch, Azerbejdżanu, Chin i Tajwanu, Francji, Hiszpanii, Indii, Islandii, Korei Południowej, Niemiec, Norwegii, Rumunii. Na trzech scenach i w siedmiu salach odbędzie się blisko 270 spotkań, do tego 500 spotkań na stoiskach wystawców.

Wstęp na Targi Książki w Warszawie jest bezpłatny, a część wydarzeń będzie też dostępna za pośrednictwem mediów społecznościowych. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Historia i Kultura.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!