Francuskie MSZ: Chiny muszą sprawić, że Rosją powróci do rozsądku ws. Ukrainy

0
127
Fot. sandiegouniontribune.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Catherine Colonna, szefowa francuskiej dyplomacji mówiła na konferencji z niemiecką minister spraw zagranicznych Annaleną Baerbock, że “Chiny muszą sprawić, że Rosja powróci do rozsądku w sprawie Ukrainy”.

Annalena Baerbock spotkała się wczoraj z szefem chińskiego MSZ Qin Gangiem. Wieczorem dyplomata ma złożyć wizytę w Paryżu. 
Catherine Colonna powiedziała, że liczy na “bezpośredni i szczery dialog” z szefem chińskiej dyplomacji. “Konieczne jest, aby Chiny wykorzystały swoje stosunki z Rosją, aby dać jej do zrozumienia, że znajduje się w impasie, i nakłonić ją do powrotu do rozsądku” – oświadczyła szefowa francuskiego MSZ. Podkreśliła, że Rosja łamie na Ukrainie wszelkie zasady prawa wojny.

Catherine Colonna ostrzegła też chińskie władze przed współpracą wojskową z Rosją. „Wzywamy Chiny do unikania jakichkolwiek dostaw broni dla Rosji, ponieważ oznaczałoby to przejście do całkiem innej konfiguracji, i podważyłoby to nasze spojrzenie na ten kraj” – wskazała szefowa francuskiego MSZ. 

Chaterine Colonna i Annalena Baerbock przypomniały też, że jako stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ Chiny powinny strzec przestrzegania prawa międzynarodowego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!