Raport: dostawy kokainy na całym świecie osiągnęły rekordowy poziom

0
192
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Według Globalnego Raportu na temat kokainy, dostawy na całym świecie osiągnęły poziom rekordowy, w wielu regionach na świecie notuje się stały wzrost uzależnionych od kokainy. 

Raport, sporządzony przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds Narkotyków i Przestępczości, wykazuje, że przemyt kokainy wzrasta, wraz z dywersyfikacją hubów, dróg przemytu i mnożeniem się grup gangów, zajmujących się rozprowadzaniem narkotyku.

W zeszłym tygodniu 9 mężczyzn zostało aresztowanych przez chicagowskich agentów FBI, po trwającej 6 lat operacji prowadzonej pod przykrywką. Znaleziono kilkadziesiąt egzemplarzy broni, w tym automatycznej i stosy zmagazynowanej kokainy wymieszanej z fentanylem.

Władze alarmują, że obecnie większość kokainy jest wymieszana z fentanylem, który jest główną przyczyną zgonów z powodu przedawkowania.

W powiecie Cook, analiza danych od 2015 roku ujawnia stały wzrost zgonów spowodowanych przedawkowaniem kokainy. W zeszłym roku do 80% procent zgonów związanych z kokainą doszło przy zażywaniu kokainy wymieszanej właśnie z fentanylem. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!