Minister Mariusz Błaszczak odwiedzi Stany Zjednoczone i Kanadę

0
238
Błaszczak
Fot. Gov.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak jutro rozpoczyna wizytę w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Jutro szef MON odwiedzi zakłady Camden Lockheed Martin w stanie Arkansas, gdzie produkowane są systemy HIMARS, które wkrótce mają trafić do Polski. Z kolei 5 maja w Waszyngtonie Mariusz Błaszczak spotka się z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem, by rozmawiać m.in. o polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej i sytuacji na wschodniej flance NATO. Ministrowie mają też podpisać porozumienie o wzajemności w zamówieniach obronnych, a także odsłonić ścianę pamięci w budynku Departamentu Obrony, poświęconą współpracy Polski i Stanów Zjednoczonych.

Szef MON weźmie również udział w Chicago w paradzie Konstytucji 3 Maja, spotka się z Polonią i będzie uczestniczył w obchodach 300-lecia istnienia Illinois National Guard. W planach są też spotkania ministra z przedstawicielami amerykańskiego przemysłu obronnego.

7 maja Mariusz Błaszczak odwiedzi kanadyjskie Toronto, gdzie złoży kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim oraz przed Tablicą Smoleńską i Tablicą Sybiraków oraz na Cmentarzu żołnierzy Błękitnej Armii gen. J. Hallera.

8 maja szef MON będzie w Ottawie, gdzie zaplanowano spotkanie z minister obrony Kanady Anitą Anand. Szef MON spotka się też z przedstawicielami Stałego Komitetu Izby Gmin ds. Obrony Narodowej. Rozmowy będą dotyczyć m.in. polsko-kanadyjskiej współpracy wojskowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!