Japonia: bezpieczeństwo szczytu G7

0
197
g7
Fot. hi-techafrica.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa mają towarzyszyć zaplanowanemu na drugą połowę maja szczytowi G7, grupy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata, w japońskiej Hiroszimie. W Japonii w ciągu ostatniego roku doszło do ataków na byłego i obecnego premiera, co rozbudza dyskusję o bezpieczeństwie światowych polityków podczas wizyty w tym kraju.

W ubiegłym roku podczas wiecu zamordowany został były premier Japonii Shinzo Abe. W kwietniu tego roku doszło zaś do zamachu na obecnego szefa rządu Fumio Kishidę. Japońska agencja prasowa Kyodo zwraca uwagę, że do próby zamachu doszło na miesiąc przed planowanym szczytem G7 w Hiroszimie. Po ubiegłorocznym zamachu na Shinzo Abego policja zaostrzyła procedury ochrony najważniejszych polityków w kraju. Zdaniem eksperta cytowanego przez Kyodo kwietniowa próba zamachu na obecnego premiera świadczy o tym, że nie zostały one wdrożone.

Kyodo zwraca uwagę, że choć Japonia uchodzi za jedno z najbezpieczniejszych państw świata, to do obydwu zamachów wykorzystano urządzenia domowej roboty. W przypadku zamachu na Shinzo Abego był to pistolet wydrukowany techniką 3D. Wobec Fumio Kishidy użyto bomby skonstruowanej z ogólnie dostępnych komponentów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!