Premier M. Morawiecki: Polska miała rację, przestrzegając przed uzależnieniem Europy od Rosji

0
156
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska miała rację, przestrzegając Unię Europejską przed gigantycznym ryzykiem wynikającym z uzależnienia Europy od dostaw z Rosji.

W 19. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej szef rządu mówił o potrzebie kompletnej przebudowy bezpieczeństwa energetycznego i odejścia od tego – jak określił – tragicznego błędu, który „stał u zarania dramatycznej, barbarzyńskiej decyzji Rosji o ataku na Ukrainę”.

„Gdyby nie było możliwości odcięcia Ukrainy od systemu gazowego, gdyby nie Nord Stream 1 i Nord Stream 2, gdyby nie uzależnianie Zachodniej i Środkowej Europy od Rosji, nie byłoby być może tej wojny, która dzisiaj jest na Ukrainie. Poniewczasie oni tam to zrozumieli i dzisiaj przyznają nam rację, przyznają rację Polsce, a tak naprawdę naszemu rządowi, bo to nasz rząd przestrzegał przed tym gigantycznym ryzykiem” – mówił premier.

Mateusz Morawiecki podkreślał też potrzebę współpracy ze Stanami Zjednoczonymi w obszarze bezpieczeństwa energetycznego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!