Prezydent Ukrainy i premier Japonii podpisali oświadczenie ws. specjalnego globalnego partnerstwa

0
226
Fot. Facebook: Zelensky
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Japonii Fumio Kishida podpisali wspólne oświadczenie w sprawie specjalnego globalnego partnerstwa między tymi krajami. Ceremonia podpisania odbyła się przed rozpoczęciem konferencji prasowej przywódców w Kijowie.
“Ten dokument odzwierciedla nasze wartości, których razem bronimy, oraz aspiracje, które jeszcze nie zostały zrealizowane. Nasze relacja są najsilniejsze od ponad 30 lat, ale to tylko podstawa tego, co możemy osiągnąć w przyszłości” – powiedział Wołodymyr Zełenski. 

Ukraiński prezydent jest przekonany, że partnerstwo między Ukrainą a Japonią wzmacnia globalne bezpieczeństwo i zbliża czas przywrócenia pokoju i gwarancji stabilności życia Ukraińców i wszystkich narodów świata.

Niespodziewana wizyta premiera Fumio Kishidy na Ukrainie postrzegana jest przez japońskie media jako przeciwwaga dla dyplomatycznego pośrednictwa Chin, które zachęcają Rosję i Ukrainę do przerwania walki i podjęcia dialogu. Rząd w Tokio obawia się, że Chiny mogą wywierać wpływ na stanowisko rozwijających się krajów afrykańskich.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!