Rosja: spadek zysku giganta produkującego aluminium

0
145
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

RusAŁ, największe rosyjskie, a drugie na świecie, przedsiębiorstwo produkujące aluminium, poinformowało, że zysk netto firmy w 2022 roku spadł o prawie 45 procent. Wyniósł on w ubiegłym roku 1 miliard 800 milionów dolarów. Rosyjskie firmy prezentują swoje wyniki finansowe za ubiegły rok.

Sprzedaż aluminium pozostała według firmy niezmieniona, a produkcja wzrosła o prawie 2 procent. RusAŁ informuje jednak o wzroście kosztów produkcji surowca. Wpływ na to miała mieć inflacja i – jak to określono w komunikacie – “napięcia geopolityczne”. Miały one doprowadzić do znacznego wzrostu cen energii i surowców. Firma zaznacza, że musiała pilnie szukać nowych dostawców i ponownie organizować łańcuchy dostaw. 

Z kolei wczoraj Gazprom poinformował, że jego zyski spadły, rok do roku, o 72 procent. Dane na ten temat zawarte są w rocznym sprawozdaniu z działalności finansowej koncernu. 

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, zachodnie firmy ograniczyły lub całkowicie wstrzymały zakupy surowców i produktów oferowanych przez rosyjskie firmy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!