Minister Rau w Korei Południowej

0
170
Fot. MSZ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau rozpoczął trzydniową wizytę w Korei Południowej. Szef polskiej dyplomacji przyleciał do Seulu, gdzie będzie rozmawiał o współpracy w bezpieczeństwie i gospodarce.

Minister spraw zagranicznych rozpoczął wizytę w Korei od zwiedzania pałacu Gjongbok w Seulu. Zbudowany w XIV wieku pałac jest jednym z najbardziej okazałych w Korei i był centralnym punktem kraju w czasie panowania dynastii Joson.

Jutro szef polskiej dyplomacji spotka się w Seulu ze swoim miejscowym odpowiednikiem, a także z koreańskim ministrem unifikacji i z szefem biura bezpieczeństwa narodowego. Zbigniew Rau ma utwierdzić koreańskie władze w przekonaniu, że w Polsce warto rozwijać kolejne inwestycje.

Minister spraw zagranicznych jest kolejnym polskim politykiem, który w ostatnich miesiącach odwiedza Seul. Wcześniej Polska zdecydowała m.in. o zakupie koreańskich czołgów, a polskie koncerny energetyczne ZE PAK i PGE podpisały z koreańskim holdingiem KNHP wstępną umowę o budowie w Polsce elektrowni atomowej.

Zbigniew Rau odwiedzi też strefę zdemilitaryzowaną, dzielącą Koreę Południową od Korei Północnej. Jego wizyta w Korei Południowej potrwa do środy. Z Seulu Zbigniew Rau poleci do Wietnamu, gdzie również złoży oficjalną wizytę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!