Szef NATO – nie można wykluczyć, że Bachmut upadnie, Ukraina zapowiada ciężkie boje w obronie

0
171
Stoltenberg NATO
Fot. NATO
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sekretarz generalny NATO powiedział, że nie można wykluczyć, iż w ciągu kilku dni upadnie Bachmut, gdzie obecnie ukraińscy żołnierze toczą najcięższe walki z Rosjanami. 

Jens Stoltenberg mówił o tym w Sztokholmie, przy okazji nieformalnego spotkania ministrów obrony unijnych krajów. Zaapelował do europejskich stolic o szybsze dostawy amunicji dla Ukrainy, także dla obrońców Bachmutu. „Widzimy, że Rosja wysyła więcej wojsk w te rejony, bo gdzie Rosji brakuje jakości, nadrabia ilością” – powiedział sekretarz generalny. “Rosja ponosi tam straty, ale jednocześnie nie możemy wykluczyć, że Bachmut upadnie w najbliższych dniach. Należy jednak podkreślić, że nie musi to oznaczać punktu zwrotnego w wojnie. To po prostu pokazuje, że nie można nie doceniać Rosji i należy kontynuować wsparcie dla Ukrainy” – podkreślił szef Sojuszu Północnoatlantyckiego. 

Z kolei prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla CNN zapowiedział twardą obronę Bachmutu. Podkreślał, że jeśli miasto upadnie, to rosyjskie wojska będą miały otwartą drogę do zajęcia innych miast na wschodzie kraju. „Będą mogli pójść do Karamatorska i Słowiańska” – powiedział Wołodymyr Zełenski. Gęsto zaludnione miasta w obwodzie donieckim są ważnymi ośrodkami przemysłowymi w północno-wschodniej Ukrainy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!