Rosja kupuje od Iranu amunicję i broń

0
197
Fot. The Wall Street Journal
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Iran sprzedaje Rosji broń i amunicję – informują amerykańskie i rosyjskie media niezależne. Władze w Teheranie zaprzeczają tym doniesieniom, ale, jak ustalili dziennikarze, dostawy uzbrojenia trwają od wielu miesięcy i są przeprowadzane z ominięciem międzynarodowych sankcji.

Portal Meduza, powołując się na doniesienia telewizji Sky News, podał, że Moskwa kupiła około 100 milionów sztuk amunicji do karabinów i pistoletów oraz około 300 tysięcy pocisków artyleryjskich. Amunicja została przewieziona przez Morze Kaspijskie w ładowniach dwóch statków pływających pod rosyjską banderą. Według ustaleń dziennikarzy, Rosja zapłaciła za dostawę gotówką.

Portal Meduza przypomina, że rosyjska armia używa do atakowania ukraińskich miast irańskich dronów Shahed. Wcześniej “The Washington Post” napisał, że Irańczycy są gotowi sprzedać Rosjanom rakiety balistyczne krótkiego i średniego zasięgu. Jednak kilka dni temu “Financial Times” poinformował, że Moskwa zrezygnuje z tej transakcji, bo obawia się, iż Stany Zjednoczone przekażą podobne uzbrojenie Ukrainie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!