Japonia: silne wsparcie dla Ukrainy

0
227
Fot. Ukrinform
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jako gospodarz tegorocznego szczytu przywódców krajów G7 Japonia będzie zabiegać o zjednoczenie wysiłków wszystkich krajów rozwiniętych, aby doprowadzić do zwycięstwa Ukrainy – zapewnił japoński parlamentarzysta i przewodniczący japońsko-polskiej ligii w izbie reprezentantów Japonii. Fukushiro Nukaga, były minister obrony wziął udział w otwarciu wystawy: „Warszawa-Mariupol – miasta ruin, miasta walki, miasta nadziei”. Wystawa zaprezentowana została w ambasadzie Rzeczpospolitej Polski w Tokio.

„Nie możemy pozwolić, żeby Putin wygrał” – powiedział Fukushiro Nukaga szef japońsko-polskiej ligii w izbie reprezentantów. Przyznał, że podziwia pomoc rządu i narodu polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Wojna o Ukrainę jest-według niego- walką o demokrację, wolność i zachowanie prawa w porządku świata. „Stany Zjednoczone, Europa i kraje azjatyckie muszą się zjednoczyć, aby wesprzeć ten kraj”-dodał. Zapewnił, że jako gospodarz tegorocznego szczytu przywódców G7 Japonia będzie zabiegać o silne wspracie dla Ukrainy. Aby podobnie jak odrodziła się po wojnie Warszawa, odrodziła się demokratyczna, wolna i silna Ukraina. Przyznał, że rząd japoński przeznaczy na odbudowę zniszczonego kraju 5 i pół miliarda dolarów. Ostrzegł, że również w Azji są siły, które mogą próbować zmienić stan obecny przy użyciu siły.

Wystawa: „Warszawa-Mariupol – miasta ruin, miasta walki, miasta nadziei” otwarta została z okazji rocznicy rosyjskiego ataku na Ukrainę w ambasadzie Rzeczpospolitej Polski w Tokio. Na otwarciu wystawy obecni byli ambasadorowie Polski Paweł Milewski i Ukrainy Serhij Korsunski oraz japońscy politycy, dyplomaci, przedstawiciele Polonii i przebywających w Japonii Ukraińców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!