Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w Korei Południowej

0
171
Fot. DW
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przybył do Korei Południowej, gdzie spotka się z prezydentem Yoon Suk-yeol’em oraz ministrami jego rządu, m. in. obrony i spraw zagranicznych. Najważniejszym celem podróży jest umocnienie współpracy pomiędzy Sojuszem Północnoatlantyckim a Koreą Południową i Japonią w obliczu globalnych zagrożeń.

Podczas spotkań w Seulu Jens Stoltenberg będzie rozmawiał z Koreańczykami o wojnie na Ukrainie, ale również o stosunkach z Chinami. Sekretarz generalny NATO powiedział południowokoreańskim dziennikarzom, że mocno wierzy, iż Sojusz powinien zbliżyć się z Republiką Korei. Podkreślił, że dla Sojuszu i państw Europy wydarzenia w Azji oraz regionie Indo-Pacyfiku mają znaczenie i to zainteresowanie jest odwzajemniane. 

“Musimy odnieść się do globalnych zagrożeń i wyzwań, także tych pochodzących ze strony Chin” – mówił sekretarz generalny NATO.
W poniedziałek Jens Stoltenberg uda się do Tokio, gdzie również będzie rozmawiał o sytuacji na Ukrainie i zagrożeniu ze strony Chin. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!