Papież apeluje o dialog między Żydami i Palestyńczykami

1
231
Papież Franciszek Chicago
Vatican Media/www.vaticannews.va
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Papież wezwał do powstrzymania spirali przemocy między Żydami a Palestyńczykami. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra.

Po modlitwie papież nawiązał do ostatnich tragicznych zamachów w Jerozolimie i akcji odwetowych wojska izraelskiego. 
„Wzywam oba rządy i społeczność międzynarodową do podjęcia niezwłocznie wysiłków na rzecz dialogu i poszukiwania pokoju. Bracia i siostry, módlmy się o to”. 

Franciszek powiedział, że ostatnie wydarzenia podkopują resztki zaufania między społecznością żydowską a palestyńską. Wezwał także do modlitw za Ukrainę i powodzenie rozpoczynającej się we wtorek 5-dniowej pielgrzymki do Demokratycznej Republiki Konga i Południowego Sudanu. W homilii przypomniał, że jedna trzecia produkowanej na świecie żywności jest marnowana. Napiętnował również kulturę odrzucania darów i osób, wskazując, że nie można marnować daru jakim jesteśmy, gdy służymy i pomagamy innym.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Piękne wezwanie do dialogu, ale do takiego dialogu potrzebne są dwie strony. Palestyńczycy i wiele krajów arabskich mają w programie całkowite unicestwienie Izraela i eksterminację narodu żydowskiego, a wzorują się na nazistach. W niektórych krajach arabskich otwarcie sprzedaję się książki z epoki nazismu. Wszystkie dotychczasowe układy pokojowe Palesteńczycy tylko pozorowali i dalej realizowali program zniszczenia państwa Izrael. Do tego celu przygotowywane są nawet dzieci i młodzież. Niebagatelną rolę odgrywają też Hamas (w strefie Gazy) i Hezbollah ( w Libanie). Oba ugrupowania prowadzą działania terrorystyczne przeciw państwu Izrael i są sponsorowane przez Iran oraz podziwiane przez wielu zachodnio-europejskich i amerykańskich antysemickich idiotów.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!