15 miejsc na świecie, które trzeba odwiedzić w okresie Świąt Bożego Narodzenia

0
235
Fot. Lapland Visitor
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Opublikowano listę 15 miejsc na świecie, które trzeba odwiedzić w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Na pierwszym miejscu znalazła się główna siedziba Świętego Mikołaja w Rovaniemi, Lapland w Finlandii. W mieście tym znajduje się także 

Ranua Wildlife Park, dom małych niedźwiadków polarnych, rosomaków i łosi, Arktikum, centrum naukowe poświęcone zjawisku zorzy polarnej oraz Arctic Snow Hotel, oferujący noclegi w wykutych w śniegu i lodzie pokojach.

Na drugim miejscu listy miejsc, które trzeba odwiedzić w okresie ŚwiąT Bożego Narodzenia znalazło się Betlejem, Pensylwania. Założone w XVIII wieku przez morawskich kolonistów Betlejem słusznie szczyci się swoim kalendarzem adwentowym i nazywane jest „Bożonarodzeniowym Miastem”. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Bath w Anglii, gdzie na targu w drewnianych domkach sprzedawane są charakterystyczne brytyjskie wyroby rękodzieła w osobliwej gregoriańskiej scenerii. Usytuowany między imponującym opactwem Bath a łaźniami rzymskimi targ oferuje odkrywanie tego historycznego miasta.

Pierwszą piątkę listy uzupełniają San Fernando na Filipinach i hiszpańska Barcelona. Kolejne miejsca na liście zajęły miasta: Nowy Jork, Nairobi w Kenii, Norymberga, Niemcy, kolumbijska Bogota, wyspa Malta, Quebec City, Kanada, San Miguel de Allende, Meksyk, Salzburg i Oberndorf w Austrii, Strasburg, Francja i Queenstown, Nowa Zelandia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!