Papież apeluje o troskę o ubogich

0
90
Papież
Fot. Ukrinform
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Papież Franciszek apeluje o troskę o ubogich, bo – jak mówi – Jezus jest w nich obecny. Podczas mszy celebrowanej z okazji Światowego Dnia Ubogich Ojciec Święty zwrócił uwagę, że sytuacje kryzysowe dają szansę do uczynienia czegoś dobrego mimo trudności. 

Franciszek podkreślił, że wszyscy są wezwani do przełamania wewnętrznej głuchoty, która nie pozwala “usłyszeć stłumionego krzyku cierpienia najsłabszych”. Ojciec Święty zauważył, że jesteśmy świadkami przemocy, niesprawiedliwości i prześladowań. “Wystarczy wspomnieć o okrucieństwie, którego doznaje naród ukraiński” – mówił papież. 

„Widzimy dzisiaj, jak ludzie powstają przeciwko ludziom i z udręką patrzymy, jak bardzo poszerzyły się konflikty, jak wojny powodują śmierć tak wielu niewinnych ludzi i pomnażają truciznę nienawiści. Także dziś, o wiele bardziej niż wczoraj, jakże wiele braci i sióstr, ciężko doświadczonych i zrozpaczonych migruje w poszukiwaniu nadziei, a wiele osób żyje w niepewności z powodu braku zatrudnienia lub niesprawiedliwych i niegodnych warunków pracy. I także dzisiaj ubodzy są najbardziej dotknięci przez każdy kryzys” – powiedział papież.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!