Chiny: nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

0
chiny komunisci
fot.scmp.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa wprowadzono w Pekinie przed zbliżającym się zjazdem Komunistycznej Partii Chin, podczas którego wybrane zostaną najwyższe władze. To czas, kiedy w aresztach domowych pod specjalnym nadzorem są zamykani działacze społeczni i nieliczni już w Chinach dysydenci. W tym roku do ograniczeń dołączyły też restrykcje pandemiczne.


XX zjazd Komunistycznej Partii Chin rozpocznie się w najbliższą niedzielę. Raz na 5 lat około 2300 najwyższych rangą członków KPCh wybiera spośród siebie najwyższe władze. Tym razem – po raz pierwszy od czasów Rewolucji Kulturalnej – obecny przewodniczący Chin Xi Jinping wybrany zostanie na 3 kadencję. Stanie się tak dzięki zmianom w konstytucji znoszącymi kadencyjność najwyższego urzędu w państwie a także cenzus wiekowy.


Na ulicach Pekinu są dodatkowe patrole, w tym także wojsko. Szczególne środki bezpieczeństwa wprowadzono wokół Placu Tiananmen, do którego przylega Wielka Hala Ludowa. To właśnie tam obradować będą delegaci. Zjazd wyznaczyć ma kierunki rozwoju Chin na najbliższe lata. Oczekuje się, że ogłoszona ma być także strategia dotycząca Tajwanu. Chińskie władze nie zaprzeczyły, że w przyszłości mogłoby dojść do inwazji na wyspę, a tego typu pomysły coraz częściej przebijają się na łamach w pełni kontrolowanych przez władzę mediów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!