Mjanma: 10 lat więzienia za polubienie wpisu w mediach społecznościowych

0
102
Fot. Bangkok Post
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rządząca Mjanmą wojskowa junta ostrzegła dziś przed powielaniem treści zamieszczanych w internecie przez prodemokratyczny „gabinet cieni”. Nawet „polubienie” wpisu sił demokratycznych w serwisach mediów społecznościowych zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. 

Rzecznik wojskowych władz Mjanmy Zaw Min Tun ostrzegł, że prodemokratyczny „gabinet cieni” nazywany Narodowym Gabinetem Zjednoczenia, uznany został przez juntę za organizację terrorystyczną. Powielanie jakichkolwiek treści powiązanych z nich, a nawet polubienie wpisów w mediach społecznościowych, zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. 

W lutym ubiegłego roku w Mjanmie doszło do przewrotu wojskowego, podczas którego odsunięto od władzy noblistkę Aung San Suu Kyi. Za organizację terrorystyczną uznano też Ludowe Siły Obrony, które walczą z wojskiem. Według sił opozycyjnych wojskowa junta straciła dotychczas w partyzanckich walkach ponad 20 000 żołnierzy. Stronę internetową Narodowego Gabinetu Zjednoczenia w jednym z serwisów mediów społecznościowych obserwuje zaś ponad milion trzysta tysięcy osób. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!