Chiny: ocenzurowany influencer powrócił do pracy

0
187
Fot. South China Morning Post
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jeden z najbardziej wpływowych chińskich influencerów, specjalizujący się w sprzedaży on-line Austin Li Jiaqi po przymusowej trzymiesięcznej przerwie powrócił do pracy. 3 czerwca, w przeddzień rocznicy masakry na Tiananmen mężczyzna w relacji na żywo miał ciastko w kształcie czołgu, co chińska cenzura uznała za powód do uciszenia go. 

Nazywany „królem szminek” Austin Li Jiaqi 3 czerwca tego roku w trakcie live-streamingu zjadł ciastko w kształcie czołgu. Nadawany na żywo program został przerwany, a influencer – zniknął na wiele dni z przestrzeni publicznej. Nie wiadomo, czy pokazanie czołgu w trakcie nagrania było celowe, czy też był to przypadek. Młode pokolenie Chińczyków do którego należy Li Jiaqi niejednokrotnie nie słyszało nawet o masakrze na Tiananmen, gdyż ten fakt cenzura stara się wymazać ze świadomości zbiorowej. 

Mężczyzna nie był obecny na największej w Chinach platformie sprzedaży Alibaby od czerwca tego roku. Wznowił promocję produktów dopiero dziś. W początkowej fazie show oglądało 100 tysięcy osób. Godzinę później liczba ta przekroczyła 25 milionów, aby po dwóch godzinach dojść do 50 milionów widzów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!