Prezydent Ukrainy wystąpi przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ

0
134
Zelensky
Fot. The Boston Globe
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W przyszłym tygodniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wystąpi przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ. Tak zdecydowali dziś członkowie Zgromadzenia.

101 państw członkowskich głosowało za tym, aby udzielić głosu prezydentowi Zełenskiemu, 19 państw wstrzymało się od głosu, a siedem było przeciw. Przeciwko głosowały między innymi Rosja, Białoruś, Kuba i Korea Północna.

Przemówienie Wołodymyra Zełenskiego zostanie wyemitowane w formie nagrania wideo. Ukraińska misja przy ONZ przekazała, że prezydent Zełenski nie może osobiście uczestniczyć w posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego z powodu trwającej rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Tegoroczna 77 Sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ rozpoczęła się we wtorek (13.09) w Nowym Jorku i potrwa do 27 września. W jej trakcie zaplanowano między innymi szczyt poświęcony zmianom w edukacji. Debatę generalną, w trakcie której wystąpią światowi przywódcy, zaplanowano na wtorek (20.09). Oprócz Wołodymyra Zełenskiego weźmie w niej udział między innymi prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. W tym roku pierwszy raz od wybuchu pandemii światowi przywódcy spotkają się w Nowym Jorku osobiście. Z powodu zagrożenia epidemicznego poprzednie dwie sesje Zgromadzenia Ogólnego miały formę wideokonferencji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!