Premier Indii: to nie czas wojen

0
66
Indie premier
Fot. Business Today
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

To nie jest czas wojen – powiedział prezydentowi Rosji podczas spotkania w Samarkandzie premier Indii Narendra Modi. Na marginesie kończącego się szczytu Szanghajskiej Organizacji Współpracy doszło do spotkań bilateralnych przywódców państw członkowskich. Rozmowy zdominowały kwestie bezpieczeństwa regionalnego w kontekście wojny na Ukrainie i narastających napięć w Cieśnienie Tajwańskiej.

Światowe agencje relacjonują, że premier Modi podczas spotkania z Władimirem Putinem miał stwierdzić, że to nie czas na wojny.

Przypomniał też, że takie słowa wypowiadał już wcześniej do rosyjskiego przywódcy podczas rozmów telefonicznych. Premier Indii dodał, że to dialog, demokracja i dyplomacja są spoiwem świata. Putin stwierdził, że rozumie obawy premiera Indii dotyczące wojny na Ukrainie i że chce jej zakończenia “tak szybko, jak będzie to możliwe.

Pomimo krytyki Putin podziękował Modiemu za zwiększenie importu rosyjskich nawozów do Indii. Według niego po objęciu Rosji zachodnimi sankcjami Indie aż ośmiokrotnie zwiększyły wolumen importu nawozów sztucznych.

Szanghajska Organizacja Współpracy to zrzeszenie ośmiu państw – Rosji, Indii, Chin, Pakistanu, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu i Uzbekistanu, zajmujące się wspieraniem regionalnego bezpieczeństwa. Do organizacji dołączyć ma Iran.

Dla rosyjskiego prezydenta było to pierwsze od rozpoczęcia wojny na Ukrainie tak duże międzynarodowe forum z udziałem zagranicznych przywódców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!