Rosja – skandal z udziałem norweskiej dyplomatki podczas pobytu w hotelu: “nienawidzę Rosjan”

0
Fot. The Moscow Times
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Międzynarodowy skandal z udziałem norweskiej dyplomatki. Konsul Elizabeth Ellingsen wyraziła swoje oburzenie słabą jakością sprzątania pokoju w hotelu w Murmańsku w Rosji. Norweska urzędniczka, oburzona obsługą, powiedziała, że nienawidzi Rosjan. Jak informują media, kobieta nie mogła doczekać się posprzątania pokoju. — „Jestem przyzwyczajona do sprzątania pokoi. Pochodzę ze Skandynawii! Nie jestem jak Rosjanka, która sama sprząta” – mówiła, wymachując rękami. Awantura została nagrana przez kamery hotelu i szybko rozeszła się na portalach społecznościowych. 

Rosyjskie MSZ wezwało w czwartek ambasadora Norwegii w Moskwie Rune’a Resalanda. W odpowiedzi norweskie MSZ stwierdziło, że „nastroje wyrażone przez dyplomatkę nie odzwierciedlają norweskiej polityki ani norweskiego stosunku do Rosji i narodu rosyjskiego”. 

To nie uspokoiło jednak MSZ Rosji. Mimo oświadczenia norweskich władz, „po incydencie pobyt Elisabeth Ellingsen na terytorium Rosji nie jest możliwy”. Wezwano konsul do opuszczenia kraju.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!