Turcja: dyrektor firmy Baykar Makina jest dumny z działań dronów na Ukrainie

0
173
baykar
Fot. boycott-turkey.net
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dyrektor tureckiej firmy Baykar Makina, Haluk Bayraktar, jest dumny z tego, że produkowany przez nią dron stał się symbolem ukraińskiego oporu wobec rosyjskiej ofensywy. Podkreślił, że jego firma nigdy nie współpracowała z rosyjskim agresorem i nie będzie tego robić w przyszłości.

Haluk Bayraktar powiedział, że Ukraina stawia opór “bardzo nieproporcjonalnej agresji”. Wyraził też poparcie dla Ukrainy w jej walce o suwerenność i niepodległość.

“Jednym z powodów, dla których dron Bayraktar TB2 stał się symbolem wolnej i suwerennej Ukrainy, jest to, że cała flota Bayraktar TB2 działa od początku wojny” – powiedział dyrektor. “Mamy ogromne doświadczenie, a ukraińscy operatorzy są dobrze wykwalifikowani i operują tymi dronami we wszystkich środowiskach” – dodał Haluk Bayraktar. Zwrócił uwagę na strategiczny poziom stosunków między Turcją a Ukrainą w sferze obronnej. Turcja wspiera Ukrainę dronami bojowymi, a sama kupuje od Ukrainy silniki turbinowe do tych dronów.

Bayraktar TB2 to taktyczny dron atakujący. Może działać od 12 do 24 godzin, a jego maksymalny zasięg wynosi 150 kilometrów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!