Joe Biden z wizytą na Bliskim Wschodzie, dziś szczyt krajów Zatoki Perskiej

0
154
Biden
Fot. Fox Business/AP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden kontynuuje wizytę na Bliskim Wschodzie. Po odwiedzeniu Izraela i Zachodniego Brzegu Jordanu amerykański przywódca udał się do Arabii Saudyjskiej, gdzie wczoraj spotkał się z przywódcami tego kraju. Dziś Joe Biden weźmie udział w szczycie krajów Zatoki Perskiej.

Prezydent USA przybył do Arabii Saudyjskiej wczoraj wieczorem. Joe Biden spotkał się z przywódcami tego kraju, w tym księciem Muhammadem ibn Salmanem. Podczas konferencji prasowej prezydent powiedział, że jednym z tematów rozmów była kwestia zwiększenia produkcji ropy naftowej przez Arabię Saudyjską. „Odbyliśmy dobre rozmowy na temat bezpieczeństwa energetycznego i adekwatnej podaży ropy dla światowego wzrostu gospodarczego. Działania w tej sprawie zostaną podjęte wkrótce” – powiedział Joe Biden. Mówił też o współpracy obronnej z Arabią Saudyjską, wspólnych inwestycjach w sieć 5G oraz o utrzymaniu pokoju w Jemenie.

„Ta podróż ma na celu umocnienie pozycji USA w regionie na przyszłość. Nie zostawimy próżni na Bliskim Wschodzie do wypełnienia przez Rosję czy Chiny” – dodał prezydent USA, który dziś spotka się z przywódcami Rady Współpracy Zatoki, która skupia Arabię Saudyjską, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na szczyt zaproszono również przywódców Egiptu, Iraku i Jordanii. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!