Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniża swoje perspektywy na lata 2022 i 2023

0
Fundusz
Fot. IMF
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgieva powiedziała, że Fundusz jest gotowy obniżyć swoje perspektywy na lata 2022 i 2023. Przed spotkaniem w ramach grupy G20 w Indonezji podkreśliła, że perspektywy gospodarcze znacząco obniżyła rosyjska agresja na Ukrainę. 

Kristalina Georgieva ostrzegła, że dalsze zakłócenia w dostawach gazu ziemnego do Europy mogą pogrążyć wiele gospodarek w recesji. Zapowiedziała, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy po raz trzeci w tym roku zmniejszy swoją poprzednią prognozę wzrostu na 2022 rok. Początkowo wynosiła ona 3,6 procent. Nowe dane mają pojawić się jeszcze w tym miesiącu. 

“​Wojna zaostrzyła kryzys kosztów utrzymania, który grozi pogrążeniem dodatkowych 71 milionów ludzi w skrajnym ubóstwie” – przekazała szefowa funduszu. Dodała, że kraje muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby obniżyć wysoką inflację, ponieważ rosnące obawy dotyczące dostaw żywności i energii niosą za sobą ryzyko niestabilności społecznej. Jej zdaniem, aby uniknąć dalszego głodu i migracji, bogatsze kraje powinny zapewnić pilne wsparcie krajom potrzebującym, poprzez nowe dwustronne i wielostronne finansowanie, a także ​​cofnięcie ostatnich ograniczeń w eksporcie żywności. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!