Prezydent USA o dymisji B. Johnsona

2
274
Joe Biden
Fot. medium.com/Joe Biden
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden powiedział, że oczekuje kontynuacji bliskiej współpracy z brytyjskim rządem. Premier Boris Johnson oficjalnie zapowiedział dziś dymisję.

Amerykański prezydent oświadczył, że “Zjednoczone Królestwo i Stany Zjednoczone są najbliższymi przyjaciółmi i sojusznikami”. Podkreślił, że szczególna relacja pomiędzy oboma narodami pozostaje silna i trwała. Zapowiedział, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania będą kontynuowały współpracę w wielu kwestiach, w tym będą “utrzymywały mocne i jednolite podejście do wspierania narodu ukraińskiego”.

Przemawiając na Downing Street Boris Johnson stwierdził, że “powinien się rozpocząć proces wyboru nowego lidera” Partii Konserwatywnej, a on do tego czasu pozostanie na stanowisku. “Chcę, żebyście wiedzieli, że jestem naprawdę smutny rezygnując z najlepszej pracy na świecie” – stwierdził Boris Johnson. Podziękował wyborcom, którzy dali jego partii zwycięstwo w ostatnich wyborach. “Dziękuję za ten wspaniały mandat, największą konserwatywną większość od 1987 roku, największą większość głosów od 1979” – wymienił premier.

Od kilku dni Boris Johnson opierał się coraz większej presji ze strony swej partii, by zrezygnował ze stanowiska. Na Downing Street odniósł się do tego sporu.

Partia Konserwatywna szuka teraz nowego lidera, a co za tym – premiera Zjednoczonego Królestwa. Szczegóły procedury wyborczej mają być znane w przyszłym tygodniu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. Niedługo demokraci, którzy myślą o wyborach prezydenckich w 2024 roku zaczną naciskać, aby Biden ustąpił ze stanowiska. Joe jest następny w kolejce po Borysie. Dobrze wiedzą, że następna kadencja jest nie dla Joe, ale wpierw muszą przekonać do tego dr Jill. Biden prawdopodobnie ustąpi ze stanowiska w 2023 roku ze względu na “stan zdrowia”.

  2. Trudno zrozumieć stanowisko Bidena w sprawie aborcji. Można znaleść jego wypowiedzi z przed kilkunastu lat w których mówił, że aborcja to zło i należy robić wszystko aby ją maksymalnie ograniczać. Był też przeciwny finansowaniu aborcji z podatków. Teraz jest zwolennikiem nielimitowanej aborcji. Może jest zależny od antyamerykańskich elit z Hollywood, od lewactwa w partii demokratycznej (które chce zniszczyć USA i dąży do ustroju totalitarnego) lub też u schyłku swojego życia zazdrości innym tego życia i robi wszystko, aby ograniczyć populację kraju. Wg badania przeprowadzonego przez Harvard University większość Amerykanów jest za ograniczeniem aborcji po 15 tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!