“Królowa krypto” – Ruja Ignatova na liście najbardziej poszukiwanych FBI

0
224
Fot. nftnewspro.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

„Królowa krypto” – Ruja Ignatova, została wpisana na listę dziesięciu najbardziej poszukiwanych przez FBI osób. Jest jedyną kobietą w tym zestawieniu. Ruja Ignatova jest oskarżona o wyłudzanie pieniędzy od inwestorów przez założoną przez siebie firmę kryptowalutową OneCoin i pranie brudnych pieniędzy.

Sprawę rozpatrywać będzie sąd federalny na nowojorskim Manhattanie. Informację o umieszczeniu Ignatowej na liście FBI przekazała agencja Bloomberg. Ruja Ignatova stworzyła OneCoin w 2014 roku w Bułgarii i kierowała organizacją, dopóki nie zniknęła w 2017 roku. Według prokuratorów, w tym okresie, OneCoin wygenerował 3,78 miliarda dolarów przychodów. W rzeczywistości, pieniądze te nie miały żadnej realnej wartości i nie mogły być użyte do zakupu czegokolwiek – wskazał Bloomberg.

OneCoin działała jako sieć marketingu wielopoziomowego, wypłacając prowizje swoim ponad 3 milionom członków na całym świecie za rekrutowanie innych do zakupu pakietów firmy. Brat Ignatovej, Konstantin Ignatov, został aresztowany w marcu 2019 roku w Los Angeles. Mężczyzna przyznał się do oszustw i prania brudnych pieniędzy. 

Agencja Bloomberg poinformowała także, że Europol umieścił Ignatową na swojej liście najbardziej poszukiwanych osób już w ubiegłym miesiącu i zaoferował nagrodę w wysokości 5 tysięcy euro za informacje, które doprowadzą do ujęcia kobiety.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!