Rosja – artyści sprzeciwiający się wojnie nie mogą koncertować

0
161
Fot. signatureplaces.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Rosji artyści, którzy sprzeciwili się wojnie nie mogą publicznie występować. Rosyjskie media niezależne zwracają uwagę, że choć nie ma oficjalnego zakazu, to pod różnymi pretekstami lokalne władze zrywają koncerty. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, część rosyjskich wykonawców potępiła politykę Władimira Putina i wezwała do natychmiastowego przerwania działań zbrojnych.

 W moskiewskim „Gław Clubie” odwołano występy kapel: Anacondaz i „Nieszcziastnyj Słuczai” oraz ubiegłorocznej reprezentantki Rosji w konkursie Eurowizji – Maniży. Organizatorzy koncertów napisali w specjalnym oświadczeniu, że od kilku tygodni dzwonili do nich urzędnicy i namawiali do odwołania występów. Za każdym razem „Gław Club” odmawiał . Na dwa dni przed koncertem grupy Anacondaz organizatorzy zostali poinformowani, że w klubie zostaną przeprowadzone kontrole sanitarne i przeciwpożarowe. „Przepraszamy, próbowaliśmy” – napisali organizatorzy. 

Wcześniej w Tatarstanie został odwołany festiwal pamięci lidera grupy „Kino” Wiktora Coja. Organizatorzy nie zgodzili się na cenzurę repertuaru. Część utworów radzieckiego wykonawcy stało się symbolem przemian i walki z reżimem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!