Ranking najbardziej przyjaznych do życia miast, na 1. miejscu Wiedeń

0
356
Fot. catchnews.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Opublikowano coroczny ranking najbardziej przyjaznych miast do życia opracowany przez Economist Intelligence Unit (EIU). Global Liveability Index 2022 uwzględnia 173 miasta na całym świecie pod kątem różnych czynników, w tym opieki zdrowotnej, wskaźników przestępczości, stabilności politycznej, infrastruktury i dostępu do terenów zielonych. Ogólnie na liście dominuje Europa, z sześcioma miejscami w czołowej jedenastce. Na pierwszej pozycji znalazł się Wiedeń, na drugiej Kopenhaga, a na trzeciej Zurych. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają w kolejności: Calgary, Vancouver, Genewa, Frankfurt, Toronto, Amsterdam i wspólnie na dziesiątym miejscu japońska Osaka i australijskie Melbourne. Zeszłoroczny zwycięzca, Auckland z Nowej Zelandii, wypadł z pierwszej dziesiątki w 2022 roku i znalazł się 34. miejscu.

Chociaż Europa zdominowała czołówkę zestawienia, to na wysokich pozycjach listy zabrakło Londynu i Paryża. W obu przypadkach o niższych pozycjach zadecydowały wyższe koszty utrzymania, podobnie jak decyzja Wielkiej Brytanii o opuszczeniu Unii Europejskiej.

Ranking Economist Intelligence Unit (EIU) zamykają Damaszek, Lagos i Trypolis, które zostały uznane za najmniej przyjazne do życia miasta na świecie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!