Dochodzenie ws. sieci, która zarządza ukrytym majątkiem W.Putina

0
452
Putin
Fot. randrlife.co.uk
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dochodzenie przeprowadzone przez międzynarodową sieć dziennikarzy śledczych tropiących korupcję – Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) oraz serwis informacyjny Meduza ujawniło nieformalną sieć, która zarządza ukrytym majątkiem Władimira Putina. Obejmuje on m.in. luksusowe posiadłości i winnice o wartości 4,5 miliarda dolarów.

Jak informuje gazeta, wszystkie te aktywa, które z których miał i ma korzystać Putin, a które formalnie należą lub należały do różnych osób, firm i organizacji charytatywnych, są połączone za pomocą wspólnej domeny e-mailowej LLC Invest.ru, firmy telekomunikacyjnej, która ma bliskie powiązania z objętym sankcjami Bankiem Rossija. 

Według OCCRP i Meduzy aktywa, którymi zarządzają firmy i organizacje korzystające z domeny LLC Invest, obejmują m.in. pałac o wartości 1,23 miliarda dolarów w miejscowości Gelendżyk nad Morzem Czarnym,  ośrodek narciarski Igora w obwodzie leningradzkim czy dacza Sellgren na północ od Petersburga, znana wśród miejscowych jako „dacza Putina”. 
Aktywa będące w posiadaniu podmiotów połączonych przez LLC Invest obejmują również duże depozyty gotówkowe o łącznej sumie około 765 milionów dolarów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!