Sekretarz obrony USA apeluje w Brukseli o zwiększenie pomocy wojskowej dla Ukrainy

0
257
Lloyd Austin
Fot. NYT
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykański sekretarz obrony zaapelował w Brukseli o zwiększenie pomocy wojskowej dla Ukrainy. Lloyd Austin mówił o tym, otwierając spotkanie Grupy Kontaktowej do spraw Obrony Ukrainy, w skład której wchodzi ponad 45 krajów. Narada została zorganizowana przez Stany Zjednoczone na marginesie dwudniowego spotkania ministrów obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Amerykański sekretarz obrony Lloyd Austin, który przewodniczy grupie kontaktowej ,,dziękował za dotychczasowe wsparcie wojskowe udzielane Ukrainie, ale też podkreślał, że konieczne jest zwiększenie dostaw.”

“Nie możemy odpuścić, nie możemy stracić impetu, bo stawka jest zbyt wysoka. Nie można nie doceniać wyzwań, przed którymi stoi Ukraina” – podkreślał sekretarz stanu USA.

Mówił, że moment jest kluczowy, bo Rosja nasila ataki w Donbasie. Ukraina mówi, że potrzebuje 1000 haubic, 500 czołgów, 300 wyrzutni rakietowych, 2000 transporterów opancerzonych oraz 1000 dronów.

Zachód zaczął ostatnio dostarczać broń zgodną z normami NATO-wskimi, w tym także zaawansowane amerykańskie rakiety. Jednak ich rozmieszczenie wymaga czasu, podobnie jak przestawienie się Ukrainy z broni z czasów sowieckich, która się kończy, na nowoczesną, NATO-wską, bo do tego potrzebne jest przeszkolenie ukraińskich żołnierzy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!